Category Archives: Політика

Коротенько про хороше та про погане

Читать эту статью на оркском наречии

В рамках дерусифікації мого сайту публікую досить давній пост, ще від грудня 2020 року. Нажаль, життя змінилося не на краще, в нашу країну прийшла війна, тож сподіваюся русня найближчим часом повиздохне, можна буде без страху дивитися на небо та писати нові чудові статті.

Привіт друзі!

Давно я сюди нічого не викладав, навіть от дуже давно. Але на те були (а іноді й не були) причини. Скажу так, писати про політику з 2019 року відпало будь-яке бажання, дякую убогій зеленій команді.

Дивлячись на те, як розгортається повний і беззастережний апокаліпсис у нашій країні – а він іде практично в будь-якій сфері – хоч в економіці, хоч будь-якій іншій сфері життя, що тут можна писати – як я собі все і уявляв – і навіть трошки ось тут писав, так десь воно і є. Не можна клоуна ставити президентом. Навіть чесного. Приклад до того ж є – Гватемала з їхнім колишнім президентом Джиммі Моралесом – прямо один в один – актор і комік, не системний політик, не зашкварений, чесний, а головне – як і наш – обіцяв безкомпромісну боротьбу з корупцією. Ну і звичайно ж, у результаті сам у ній зав’яз по самі вуха, як і багато його міністрів і навіть членів сім’ї. Нічого хорошого у них не вийшло. У нас теж.

Вже навіть найзатятіші фанати Зеленського розчарувалися, але багато ще попереду… Більше трьох років йому ще президентом бути, якщо, звичайно, в Ростов не поїде…

Так що описувати як у нас стало погано навіть якось не цікаво стало – більшість і так бачать, що куди не глянь – скрізь Єрмак зі Шмигалем дуже лихо попрацювали… Економіка додихає від коронавірусу, зарплати вчителям по 4000 доларів лише в солодких мріях Зеленського, ліси рубають зі страшною силою – навіть он, ООН помітила, розхвилювалася. Бурштин копають, як і копали, митниця, як і раніше, дає добро, Нацбанк очолив взагалі понурий тип, готуються гроші друкувати, антикорупцію притиснули, судді взагалі всі береги поплутали, особливо з Конституційного суду… МВФ у шоці, Євросоюз у шоці, а лише Рашка ручки потирає … А попереду ще й повний локдаун, після якого я навіть не знаю, що нас може врятувати.

Тож ось, спостерігав я ці картини, та й писати нічого не хотілося, навіть новини читати перестав практично, як радив професор Преображенський. А тут після весняного карантину, коли транспорт не працював, я зрозумів, що таки треба здавати на права, бо нікуди не дістанешся. Так що досить мати лише одні обов’язки, будемо мати ще й права! Так що в наступному випуску докладно напишу Вам, як воно та скільки коштує в наш час вчитися водінню. Не перемикайтеся!

Поделиться:

Дострокові вибори народних депутатів в Україні 2019 – За кого голосувати?

Читать эту статью на языке орков

Вибори вже зовсім скоро, багато хто вже визначився, кого саме він хоче бачити в нашій Верховній Раді, головному збіговиську шахраїв та злодіїв, відповідно до загальної громадської думки. Тільки хлопці і дівчата – без образ, але ми самі вибираємо усіх цих добрих людей туди, так що я не зовсім розумію обурення людей, які дуже швидко розчаровуються в наших народних депутатах, ненавидять їх, вважають продажними хабарниками і бандитами, а всю Верховну Раду хочуть поставити до стінки і розстріляти. Але ж ви самі їх туди обрали. Ви пішли і віддали свій голос за них. Так що задайте питання перш за все собі – а чому ж я вибрав таких депутатів? Можливо у нас депутати такі, тому що ми самі такі? Тому що вони – це дзеркало нашої української душі, а корупція прописана в нашому генетичному коді.

Так, треба визнати – наше виборче законодавство дуже недосконале, а прийнятий днями Виборчий Кодекс – це, звичайно, добре, але там стільки відверто спірних моментів, що навряд чи він зробив вибори більш прозорими і кращими. Тим більше, що працювати він буде ще не скоро. Метання депутатів між відкритими і закритими списками, відсотком проходження партій в Раду, питанням бути чи не бути мажоріторці – думаю, все це ще не закінчилося. Адже головне завдання народного депутата – не тільки потрапити до Верховної Ради, але ще і застрягти там якомога довше. Прибуткова цю справа, адже за правильне голосування грошики дають, ще й не маленькі. Приємний бонус до низької, взагалі-то, зарплати народного депутата. Це звичайно, якщо порівнювати з зарплатами суддів, прокурорів, маститих чиновників, а не із середньою зарплатою по країні. Яка теж так собі відображає реальність.

Read more… →

Поделиться:

Дефолт в Україні – Які будуть наслідки для нас?

Привіт, чуваки! Поговоримо сьогодні за дефолт. Ми, звичайно, університетів не закінчували, а Гарвард тільки на картинці бачили, так що ясна річ – у вас усіх мізків більше, ніж у мене… Ні, ну шото у мене теж є, звичайно – економічну освіту маємо все ж таки. Нічого, що я по-зеленськи говорю? Можна? Так зрозуміліше навіть? Ну так і добре. Поїхали.

Вирішив я сьогодні йти до дронівУ тому плані, що поговорити про можливий дефолт. Тут днями усім відомий Ігор Валерійович Коломойський, світило наше економічне, розродився показовим інтерв’ю і не комусь там типу «Крижопільська правда», а на секунду – Financial Times. А це рівень, скажу вам. Її читає кожен поважаючий себе інвестор вранці, перед тим як випити філіжанку кохва (або як там тепер кава правильно говорити за новітнім українським правописом?). І прямо заявив, що Україні потрібний дефолт. Так от здається мені, що після таких одкровень Коломойського, навряд чи інвестор із головою на плечах захоче взагалі інвестувати нашу країну. Нехай навіть у ній і не буде дефолту.

Він взагалі, Коломойський себто, останнім часом ну дуже полюбив давати інтерв’ю, оскільки «шото і в нього в голові є». Думки рояться, броунівський рух йде, переповнюють цікаві ідеї голову олігарха, не вміщаються там, от і доводиться йому ділитися з нами своїми глибокими думами – світочами політичної та економічної передової думки.

Read more… →

Поделиться:

А що там в Коломиї?

Доброго Вам часу доби, де б ви там не були і чим би ви там не займалися. Наразі, оскільки як я й боявся, нашим президентом став зовсім не Порошенко, а Зеленський, що фактично означає – Коломойський, то відповідно, й Україна наша вже нібито й не Україна, а вже таки Коломия.

Тож й започатковуємо нову рубрику. Чому пишу на українській? Так прийнято новий Закон. Любіть Україну та мову її. Але тут не іронія, все чесно. Я тільки за. Так що й ми не на бронепоїзді, йдемо в ногу із часом. Тож з понеділка в нас офіційно новий президент, то вже й накопичилося декілька цікавих новин.

Read more… →

Поделиться:

Вибори 2019 в Україні – за кого голосувати? Частина 2

Продовжуємо наш політичний огляд та розбираємо далі за всіх головних кандидатів у президенти України на виборах 2019 року. Якщо ви пропустили першу частину статті про вибори президента України – прочитати її можна тут. А нам залишається розглянути ще трьох кандидатів-лідерів. І на третьому (хоча за деякими так званими “соцопитуваннями” – на другому) місці у нас Вона. Яка “працює”, навіть коли їсть та спить. І в туалет не проситься.

Read more… →

Поделиться:

Вибори президента 2019 в Україні – за кого голосувати? Частина 1

Ну, ось ми й підійшли впритул до однієї з найважливіших подій в долі нашої країни – чергових виборів президента України. 2019 рік випав на диво непростим – восени на нас чекають ще й парламентські вибори. Якщо чесно, то я (думаю, що і ви теж) порядком втомився від усіх цих надзвичайно чесних кандидатів та їхньої нескінченної політичної реклами, яка сиплеться на нас з кожної праски та пилососу. І це навіть незважаючи на те, що телевізор я не дивлюся в принципі вже багато років. Я все відкладав написання цієї статті до останнього. Спочатку я збирався писати багато і часто – все ж таки привід є, вибори, на щастя, бувають не щодня. Мав намір коментувати їхні передвиборчі програми. Але потім якось не склалося. Зосередився на іншому напрямі. Проте – відступати вже просто нікуди, тож сьогодні у нас так званий “довгочит” (слово то яке, ух). Влаштовуйтесь зручніше, заварюйте собі чай з обліпихою та поїхали – розбиратимемося, за кого ж нам голосувати?

Read more… →

Поделиться:

Новорічний подарунок облгазів для всіх українців

За своїми особистими спостереженнями, я помітив, що останнім часом працівники Фірташевських облгазів із їхніми підстилками у вигляді газзбутів не сплять ночами. Але вони не сплять зовсім не тому, що ціна за 1 м3 газу для мешканців України з 1 листопада 2018 року піднялася до 8,54892 гривень і вони дуже переживають, як же ми всі платитимемо, чи вистачить у нас на це грошей.

Ні, це їм якраз по барабану. А ось про що болять їхні жадібні голови – так це про те, як би ще більше здерти грошей з населення та підприємств. Проводять мозкові штурми, наради та розглядаються будь-які – навіть найшаленіші ідеї, аби лише прикрутити нові схеми викачування грошей.

Read more… →

Поделиться:

Майбутнє вже зовсім поруч… Нажаль, не зовсім таке, як би нам хотілося

Читати мовою орків

Скільки буде 2+2? Відповідь не очевидна, якщо вийти за рамки суворої математики. Натрапив на цей прекрасний ролик, який повною мірою відображає те, до чого котиться наш світ. А США і частково країни Європи – вже насправді прикотилися. Знято дуже професійно – тож рекомендую подивитися, до чого йдемо… Оце вже дійсно – дуже толерантно, якщо можна так висловитися.

Read more… →

Поделиться:

Выходные для протестов и 86% рейтинга.

Прошедшие выходные, оказывается, прошли на редкость не скучно в соседних странах. Пока я, загруженный своими личными проблемами, даже не смотрел, что там творится в мире, мир не дремал. Практически одновременно начались протесты в Беларуси и России. Что из этого получится? Давайте подумаем.

Read more… →

Поделиться:

Україна – знову без корупції!

Читать на языке орков
Сьогодні ранок був дуже приємний – адже почався з гарних новин! Під час перегляду ключових подій в Україні та світі за сніданком було дуже радісно читати звістку про новий виток боротьби з багатоголовою гідрою корупції в Україні. Так-то звісно в Україні корупції нема. Ну як нема, є звісно, але так, суто для себе тримаємо. На всяк випадок. Але ж ми не просто так сидимо, ми героїчно її перемагаємо. Щоразу. Кожен вечір кажемо собі – от завтра вже точно наша країна буде без корупції. А зранку думаємо, тю, та тож завтра, а не сьогодні... Не ми такі, життя таке, доводиться брати та давати хабарі та відкати.

Read more… →

Поделиться: