Bacpup сайту

Ще раз про важливість резервних копій сайту

Доброго дня, друзі!

Хоча добрим його досить важко назвати, але про це згодом.

Можливо, хтось з вас помітив, що кількість матеріалів на моєму сайті різко скоротилася. І на то є певні причини. Колись давно я вже писав, про те, що надзвичайно важливо для кожного з власників сайту робити регулярні резервні копії (так би мовити, бекап сайту), які допоможуть відновити сайт в разі виникнення проблем. Ну писати я писав, а сам знову ж таки наступив на ті самі граблі.

Як ви певно знаєте, для того, щоб ваш сайт було видно в мережі Інтернет потрібно щонайменше дві речі – сервер імен, себто адреса сайту, яка співвідноситься з IP-адресою, та хостинг – тобто сервер, на якому фізично зберігаються файли сайту, до яких звертається користувач, щоб щось таки на цьому сайті побачити.

Звісно, що безоплатним в цьому світі мало що буває, так що за все треба платити. В тому числі й за хостинг, звісно якщо у вас не власний сервер, але то вже занадто. Не знаю, хто як, а я плачу за хостинг раз на рік, так виходить дещо дешевше – 16 USD. Раніше це було взагалі нормально, а з огляду на постійне зростання курсу долара з кожним роком це стає дорожче, але в порівнянні з іншими хостингами – це взагалі копійки.

Ну так от сталося, що я тут захворів, запалення легень всі діла, тож й якось і забув вчасно сплатити за хостинг. Вони виявилися досить нетерплячими людьми – прислали 2 електронних листи, що в мене прострочено платіж та через кілька днів взяли та видалили мій обліковий запис разом з усіма моїми сайтами.

Коли я це діло помітив – було багато нецензурних слів, та що вдієш… Написав в техпідтримку – “нічим не можемо допомогти”… Хотів піти зі злості на інший хостинг – помоніторив ціни – дорого, блін. Так і залишився. Пройшов, так би мовити, всі 5 етапів прийняття проблеми…

Так от і сталося, що всі 3 сайти в мене зникли. Один сайт – то таке, навчальний був сайт, можна сказати. Другий мав більш-менш актуальну резервну копію, довелося вечір посидіти, згадати, як там що відновлювати з резервної копії та якось там більш менш правильно налаштувати htaccess файл. Зникла тільки моя відчайдушна робота з українізації сайту, але то вже не така складність. А от з третім сайтом – саме з моїм protey.pp.ua вийшла халепа. Свого часу я поставив відповідний плагін для створення резервних копій, налаштував його на періодичне та цілком автоматичне створення бекапів сайту з подальшим завантаженням резервної копії у хмарне сховище Dropbox. Зробив – і забув. А воно там щось пішло не так, а я уваги не звертав. В результаті в мене лишилася досить резервна копія 4-х річної давнини. Ось так воно і буває – як то кажуть – якщо щось може піти не так – воно так обов’язково і станеться.

Так що значна кількість статей сайту втрачена. На щастя – не все так погано, бо втрачено воно не на завжди. Спеціально для таких дятлів як я існує сайт web.archive.org, який автоматично робить резервні копії сайтів усього Інтернету. Там можна подивитися як виглядала раніша та чи інша версія сайту. В тому числі й мого. Так що тепер справа лишилася за малим – поступово перенести звідти свої статті.

Якщо є купа грошей, то є певні компанії, що пропонують автоматично завантажити одразу весь сайт звідти, але це можна зробити й вручну безплатно. Безпрограшним методом Ctrl+C – Ctrl+V. Звісно, це займає досить багато часу, всі посилання на сторінки свого та чужих сайтів, картинки та таке інше треба правити вручну, але ж головне, що не самі тексти цілі. Так що я поступово займаюся відновленням сайту, паралельно наповнюючи обидві версії сайту для української та оркської мови, хоча щодо останньої є певні сумніви, адже ця мова викликає зараз мало не огиду. Кожен день ці русняві істоти, яких людьми важко назвати, вбивають наших військових та цивільних, руйнують інфраструктуру та домівки людей, радіючи запускам своїх мерзотних ракет.

От і сьогодні, 9 березня 2023 року, до речі День народження нашого Тараса Григоровича Шевченка, цілу ніч пускали ці огидні мерзотники купу ракет та дронів. На жаль, є й загиблі, є й поранені, а ще й купа руйнувань. Біль та сльози викликає одна лише фотка собаки, що лежить на руїнах будинку у Львівській області – будинку, якого більше нема, як нема більше й господарів цієї бідолашної собаки…

Наслідки ракетного обстрілу 09-03.2023
Фото з телеграм-каналу, авторка Іванка Дусько

Так що русня іде на хер та сподіваюся всі вони отримають гідну відповідь за всі свої злочини. Хочеться вірити, що земля кругла, а карма наздожене всю ту русняву погань, хто підтримує цю війну та свого путлера.

Поделиться:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *